Politica de anulari

Lecțiile de pian în cadrul Scoala de Pian by Lena Napradean se derulează în baza abonamentelor listate pe site-ul www.scoaladepian.ro .

Abonamentele se pot achita în rate lunare, facturile fiind emise în aceeași zi a lunii timp de 3 / 6 / 9 luni, în funcție de durata abonamentului ales, sau integral, la semnarea contractului.
Lecțiile se desfășoară săptămânal în timpul anului școlar, exceptând săptămânile de vacanță școlară stabilite de către Ministerul Invatamantului.
În timpul săptămânilor școlare, elevului i se oferă posibilitatea de a reprograma un număr specific de lecții, conform cu tipul de abonament ales. Orice lecție anulată în plus față de numărul permis de pachetul ales, în afara perioadelor de vacanță școlară nu va fi recuperată.

Orice lecție anulată de către profesorul Scoala de Pian va fi recuperată.

Lecțiile nu pot fi anulate decât cu minim 24h în avans.

În cazul în care elevul cere anularea lecției cu mai puțin de 24h în avans, aceasta nu va fi recuperată, indiferent dacă elevul mai deține recuperări permise conform abonamentului sau nu.
În cazul în care profesorul cere anularea lecției cu mai puțin de 24h în avans, recuperarea acesteia va avea loc gratuit.

Elevul își asumă obligația de a anunța prestatorul cu privire la evenimentele fortuite sau de forță majoră care obligă la încetarea abonamentului în perioada derulării acestuia cu minim 4 lecții în avans. După desfășurarea celor 4 lecții, contractul încetează iar Beneficiarului i se restituie valoarea lecțiilor rămase neefectuate după încetarea contractului în cazul plăților integrale sau i se sistează emiterea facturilor.